Публикатор

Studia podyplomowe

Stypendium z tytułu dofinansowania do studiów podyplomowych

Wysokość stypendium.
Bezrobotnemu, któremu starosta przyznał dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych, za okres uczestnictwa w tych studiach zgodnie z ich programem przysługuje stypendium (art. 42a Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy), w wysokości 20 % zasiłku podstawowego dla bezrobotnych , o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1. Stypendium podlega waloryzacji zgodnie z art. 72 ust. 6 cyt. wyżej ustawy.

Jakie dokumenty powinien przedłożyć uczestnik studiów podyplomowych pobierający stypendium ?
Uczestnik studiów, któremu przyznano dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych jest zobowiązany do dostarczania do Powiatowego Urzędu Pracy w Przemyślu:

  • w terminie do 7 dni zaświadczenia wystawionego przez organizatora studiów podyplomowych, o podjęciu nauki i jej kontynuowaniu na kolejnych semestrach
  • w terminie do 3-go dnia roboczego każdego miesiąca zaświadczenia z uczelni, bądź pisemnego oświadczenia bezrobotnego o uczestnictwie w studiach podyplomowych za miesiąc poprzedni,

Stypendium, a podjęcie zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcie działalności gospodarczej.
Uczestnikowi studiów podyplomowych, który w trakcie ich odbywania podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, nie zawiesza się wypłaty stypendium, do planowanego terminu ukończenia tych studiów.

Kiedy uczestnikowi studiów podyplomowych przysługuje odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków ?

Uczestnikowi studiów podyplomowych, o którym mowa wyżej, przysługuje odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze studiami podyplomowymi oraz w drodze do miejsca studiów i z powrotem, wypłacane przez instytucję ubezpieczeniową, w której uczestnik ten został ubezpieczony.
Starosta ze środków Funduszu Pracy ubezpiecza uczestnika studiów podyplomowych, o którym mowa wyżej, od następstw nieszczęśliwych wypadków, z wyłączeniem przypadku, gdy uczestnik ten posiada już takie ubezpieczenie.

W przypadku przerwania studiów podyplomowych z winy uczestnika, kwota wydatkowana na ich finansowanie z Funduszu Pracy podlega zwrotowi.

 

Szczegółowe informacje udzielane są w Powiatowym Urzędzie Pracy w Przemyślu pok. nr 13 i 13a,
tel. 16 676 09 19, 16 678 28 31

 

 

nnk.asset.publisher.attachments

Wniosek o sfinansowanie kosztów studiów podyplomowych 2025
Wniosek o sfinansowanie kosztów studiów podyplomowych 2025.docx 28 KB

nnk.asset.publisher.info.header